Kodėl ausies kaušelio implantai nėra kompensuojami?

Parlamentarė A. Zuokienė kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministeriją (toliau – SAM) su prašymu pateikti informaciją ir įvertinti, ar pagrįstai nėra kompensuojamas ausies kaušelio implantas, ypatingai atsižvelgiant į tai, kad panašiose situacijose, pavyzdžiui, krūties pašalinimo atveju, pakaitalai yra kompensuojami.

SAM specialistų teigimu, Lietuvoje šiuo metu taikomi trys medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo būdai: kompensavimas pagal Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių C sąrašą, centralizuoti medicinos pagalbos priemonių pirkimai ir kompensavimas retų ligų ir būklių gydymui bei nenumatytais atvejais. SAM specialistai informavo, kad ausies kaušelio implantai neįrašyti į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Kompensuojamų medicinos priemonių C sąrašą, jie taip pat neperkami ir centralizuotai, o lėšos labai retoms ar retoms ligoms ir būklėms gydyti skiriamos pavieniais ypatingos ligos ar būklės atvejais Valstybinės ligonių kasos (toliau – VLK) sprendimu, jei VLK pateikiami reikiami dokumentai, t.y. gydymo įstaigos, turinčios sutartį su teritorine ligonių kasa, vadovo pasirašytas prašymas kompensuoti reikiamo vaisto ar priemonės įsigijimo išlaidas ir gydytojų konsiliumo išvados.

Iki šiol VLK nebuvo pateiktas nei vienas gydymo įstaigų prašymas apmokėti ausies kaušelio implanto įsigijimo išlaidas, todėl VLK nekompensavo nė vieno ausies kaušelio implanto įsigijimo išlaidų.

Problema

Didžiausia problema šiuo atveju yra tai, kad nėra susiklosčiusios praktikos kompensuoti ausies kaušelio implantus, kaip tai yra padaryta, pavyzdžiui, su krūties implantais, t.y. krūties implantai yra įtraukti į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių C sąrašą, o ausies kaušelio implantai – ne. Todėl kiekvienu atveju ligoniams reikės vargti ir įrodinėti, kad jų liga ar būklė yra reta ar labai reta, kad galėtų gauti implantų įsigijimo išlaidų kompensavimą. Nors, žiūrint iš žmogiškos pusės, tai yra savaime suprantama, kad ausies ar kitos kūno dalies neturėjimas nėra įprastas reiškinys. Ausies kaušelio implantai turėtų būti įtraukti į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių C sąrašą.

Daugiau skaitykite čia.

 

Parašykite komentarą